Α.Ε.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ 2017-2018 Β'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΑΜΟΥ

2018-05-10

Πρωταθλητής Β' Κατηγορίας του Νομού Σάμου ο Α.Ε.Σ. Φοίνικας Μυτιληνιών με μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 0-1 μέσα στο γήπεδο του Α.Σ. Λαίλαψ.Με την νίκη αυτή η ομάδα μας έκανε το 6 στα 6 στα Play off και χρίστηκε πανάξια Πρωταθλήτρια.Το γκολ για την ομάδα μας το πέτυχε ο Μούτσος με εξαιρετική εκτέλεση απευθείας κόρνερ στο 89ο λεπτό.Ένα παιχνίδι ισορροπημένο σε γενικές γραμμές με λίγες φάσεις και για τις δύο ομάδες με εξαίρεση ένα δοκάρι για την ομάδα μας απο σουτ του Μοσχόπουλου στο 3ο λεπτό και ένα χαμένο τετ α τετ για τον Λαίλαπα στο 85ο λεπτό από τον Λάζι.Για τον Φοίνικα η νίκη ήταν μονόδρομος ενώ ο Λαίλαπας έπαιζε και για την ισοπαλία.Το 0-1 του Μούτσου έφερε αναστάτωση και εκνευρισμό στο ματς καθώς από εκείνο το σημείο και έπειτα δόθηκαν 3 κόκκινες κάρτες για την ομάδα μας(Θυριανός,Μούγγουλης,Αποστόλου) και 1 κόκκινη στην ομάδα του Λαίλαπα(Σταύρου) με τα τελευταία λεπτά να θυμίζουν περισσότερο πόλεμο παρά ποδόσφαιρο.Το παιχνίδι έληξε στο 112ο λεπτό με την ομάδα μας να πανηγυρίζει σε ξέφρενους ρυθμούς την κατάκτηση του τίτλου και την άνοδο στην Α' Κατηγορία του Νομού της Σάμου.